Variabelen: verschil tussen versies
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 11: | Regel 11: | ||
|- | |- | ||
| nParts || aantal aanwezige partijen in de melodie | | nParts || aantal aanwezige partijen in de melodie | ||
|- | |||
| nAuto || aantal aanwezige automatische partijen in de melodie | |||
|- | |||
| nInvisible || aantal aanwezige onzichtbare partijen in de melodie | |||
|- | |||
| nAutoInvisible || aantal aanwezige onzichtbare automatische partijen in de melodie | |||
|- | |- | ||
| nLines || totaal aantal regels | | nLines || totaal aantal regels |
Versie van 13 mrt 2024 11:11
Na berekenen van de melodie hebben een aantal variabelen een waarde gekregen. Deze waarde kan in een conditie getest worden in opmaaksjablonen die weer aan knoppen en/of toetscombinaties gekoppeld kunnen worden. Variabelen kunnen ook gebruikt in sjabloonfuncties als MESSAGE, REQUIRE en CONFIRM.
variable | omschrijving |
---|---|
nLyrics | aantal zichtbare tekstregels bij de melodie [0 - 4] |
nChords | aantal zichtbare akkoordsymboolregels ( 0, 1, 2) |
nCombi1 | aantal dubbelnoten |
nParts | aantal aanwezige partijen in de melodie |
nAuto | aantal aanwezige automatische partijen in de melodie |
nInvisible | aantal aanwezige onzichtbare partijen in de melodie |
nAutoInvisible | aantal aanwezige onzichtbare automatische partijen in de melodie |
nLines | totaal aantal regels |
nPages | totaal aantal pagina's |
nStaffs | aantal balken per regel |
avgLineWhite | gemiddelde witruimte per regel (horizontaal) |
avgPageWhite | gemiddelde witruimte per pagina (verticaal) |
Tempo | huidige begintempo |
Behalve de hier genoemde variabelen zijn ook parameters als variabele te gebruiken.
ADDPART • CALCULATE • COMMAND • CONFIRM • DELETEPART • ERROR • MESSAGE • MODIFYPART • OPENFILE • OPENLIST • PROMPT • REQUIRE • SAVEFILE • SELECTPART • SET • SETPART • TRANSPOSE • USEPATTERN • USETEMPLATE
FAQ • gereedschapskist • speciale constructies • condities • maken • parameters • speellijst • variabelen • vertaling